Zaczynając prace nad wnętrzem, mało kto zdaje sobie sprawę, jak dużo z tym zachodu. To nie tylko dobranie odpowiednich kolorów ścian, tkanin czy mebli, które dodatkowo powinny do siebie pasować, ale także szereg technicznych spraw.

Architekt to nie tylko osoba, która będzie odpowiedzialna za stronę wizualną wnętrza, ale także sprawi, że Wasze mieszkanie będzie funkcjonalne i ergonomiczne.

1

Projekt to proces, w którym osoba projektująca , powinna poznać potrzeby klienta. Jeśli ktoś źle czuje się w dużych, otwartych przestrzeniach, to jest normalne ze nie powinien mieć w domu dużego  salonu połączonego  z jadalnia i otwarta kuchnia, bo taki ładnie wygląda na zdjęciu, ale małe, przytulne, podzielone przestrzenie, gdzie  poczuje, że to jest przestrzeń dla niego.

Architekt to nie tylko przysłowiowy artysta, który szybko nam na szkicuje parę mebli, dobierze parę pasujących do siebie kolorów i projekt gotowy. ( Tak, nie tylko po to studiujemy 😛 )  umiemy tez sprawiać ze wnętrz będzie wygodne i dobrze funkcjonowało od strony technicznej. Projekt polega na dokładnym rozrysowaniu każdego pomieszczenia, łącznie z detalami. Aby było komfortowe i wygodne, dla wszystkich domowników.

Każdy kto przygotowuje się do aranżacji swojej wymarzonej przestrzeni, przegląda milion stron internetowych w poszukiwaniu tego swojego indywidualnego stylu, ( ale jak on może być indywidualny skoro jest z Internetu?). Do tego dochodzi jeszcze kwestia dopasowanie. Wypadałoby,  aby zdjęcie do zdjęcia pasowało, a dokładniej styl na obrazkach z internetu, był przynajmniej podobny do siebie. Niektórzy robią salon tak, a kuchnie to już inaczej bo widziałam takie super zdjęcie… i tak dalej. A gdzie wtedy jesteśmy my? Domownicy!

Co wtedy, jak żonie podoba się to zdjęcie, a mężowi inne?  Prawie rozwód? (żartuje) , ale kilkudniowa kłótnia, pewnie tak :P!

ob1

A i jeszcze jedno, nie znam budowy, która poszłaby gładko,  jak po sznurku, po prostu nie zauważalnie!

Nie ma takich, chyba ze tylko w filmach i reklamach, gdy oglądamy parę, która świetnie bawi się przy malowaniu ścian, ubroczona farba, bo przecież to świetna zabawa. Tak to jest świetna zabawa , ale jak mamy wszystko zaplanowane. A co jeśli  np. rura,  jednak nie idzie w tym miejscu, co myślałam/- em, albo ściana nie trzyma pionu.?

Pan Majster na budowie tłumaczy „ Panie, kto to panu  to tak ……. zrobił?!” , i tak jeden po drugim. A Ty siedzisz i się denerwujesz, bo przecież na głowie masz jeszcze zamówienia podłogi, farby trzeba wybrać bo te co na ścianach, to  inaczej wyglądają niż na zdjęciu lub w sklepie.

Architekt to łącznik, który uczył się tego jak to wszystko sprawnie połączyć, bez zbędnych kosztów i nerwów. Oczywiście Twoich, bo przecież on teraz odbiera telefony typu: „Panie, tego nie da się zrobić! Ależ oczywiście, że się da, zaraz Panu wytłumaczę!:)

2

Linki

https://www.macys.com/shop/product/link-wood-set-of-2-round-nesting-coffee-tables?ID=2298387&CategoryID=29391&cm_mmc=Pinterest-_-pdpshare-_-n-_-n

https://www.article.com/product/1761/sven-charme-chocolat-chair#

https://www.arhaus.com/furniture/living-room-furniture/sectional-sofas/dune-139-inch-upholstered-left-arm-three-piece-sectional-in-theater-gunsmoke/

http://www.customfurniturela.com/product/details/CM152?category=Lighting

Posted by:Iwona Redlinska

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s